Wypełnienie doliny łez

Można odzyskać atrakcyjny wygląd oprawy oczu dzięki wypełnieniu doliny łez produktem dedykowanym dla tej niezwykle delikatnej i wrażliwej okolicy. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, pozbawiona gruczołów łojowych nawilżających skórę , dlatego szybko wiotczeje i traci swoją gęstość.

Co to jest dolina łez?

To zagłębienie pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące na policzek. Zagłębienie to efekt utraty tkanki podskórnej w oczodołach , przechodzi ukośnie na policzek i układa się jakby „płynęły łzy”.Można odbudować utraconą objętość i gęstość skóry stosując wypełniacze- usieciowany kwas hialuronowy.

W New Derm rekomenduję najlepszy preparat- Teosyal Redensity II- szwajcarskiej produkt- wypełniacz, który zawiera usieciowaną formułę kwasu hialuronowego oraz kompleks 8 aminokwasów, 3 antyoksydantów, 2 minerałów oraz witaminę B6. Skład ten zapewnia długotrwałą korekcję , delikatne sieciowanie nie obciąża wrażliwej okolicy oka, nie powoduje obrzęków związanych z naciskiem na krążenie limfatyczne i krwionośne. Dodatkowo pozostały skład regeneruje skórę pod oczami i stymuluje ją.

Jak wygląda zabieg?

Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego – kremem lub nasiękowo wprowadza się kwas hialuronowy- wypełniacz za pomocą kaniuli i modeluje oraz lekko masuje okolicę ubytku tkanki aby osiągnąć efekt naturalnego wypełnienia bez nadkorekty. Użycie do wypełnienia kaniuli minimalizuje ryzyko powstania siniaków lub krwiaków w miejscach iniekcji i daje niesamowity komfort osobie poddanej zabiegowi. Ubytki tkanki podskórnej nie można wypełnić zbyt mocno aby nie doprowadzić do nadkorekty i nie ryzykować efektu „ opuchniętych oczu”. Dlatego jednorazowo nie podaje się więcej niż 0,5 ml kwasu hialuronowego na 1 oko. U osób do 40 roku życia zazwyczaj wystarcza 1 zabieg, którego efekty utrzymują się około 12-18 miesięcy. U osób z bardzo dużym ubytkiem tkanki podskórnej i po 60 roku życia możliwe będzie wykonanie kolejnego zabiegu po około 4-6 tygodniach.

Przygotowanie do zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Zaleceniem przedzabiegowym jest nieprzyjmowanie leków, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Na 2-3 dni przed zabiegiem odstawiamy aspirynę i leki przeciwzakrzepowe. Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca i wysokich temperatur- sauna i solarium. Czynniki te powodują zanikanie, rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego co oznacza, że efekty zabiegu nie będą długotrwałe

Wskazania

– dolina łez

– ubytek tkanki podskórnej w obrębie oczodołów i dolnej powieki

– cienie pod oczami wynikające z zapadnięć pod oczami

– dolina łez

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią

– skłonność do bliznowacenia

– choroby autoimmunologiczne

– aktywna opryszczka

– po zabiegu chirurgicznym twarzy do 2 miesięcy

– ciężkie postacie trądziku z wykwitami ropnymi

Efekty wypełnienia doliny łez

Efekt wypełnienia doliny łez jest natychmiastowy po zabiegu i narasta jeszcze z czasem ponieważ kwas hialuronowy ma zdolności absorbowania wody. Ulegają spłyceniu skośne zagłębienia pod oczami, skóra odzyskuje młody, świeży wygląd. Skóra jest dobrze nawilżona a przez to mniej podatna na zmarszczki. Znikają również zasinienia i cienie pod oczami, które były efektem zapadnięcia tej okolicy oczu.