Gabinet / Medycyna Estetyczna / Karboksyterapia CO2 / Karboksyterapia - cellulit

Karboksyterapia - cellulit

Skórka pomarańczowa doskwiera prawie wszystkim kobietom. Na powstanie cellulitu szczególnie narażone są kobiety, ze względu na specyficzną strukturę tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej ułożonymi prostopadle do powierzchni skóry, nie skośnie jak u mężczyzn. Od dłuższego czasu panowie również zauważają u siebie problem skórki pomarańczowej. Cellulit stanowi problem wieloczynnikowy, do nasilenia zmian przyczyniają się zmiany naczyniowe, upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga oraz niewłaściwa dieta.

 

Karboksyterapia jest jedyną metodą działającą równocześnie na wszystkie przyczyny powstawania cellulitu.

 

  • Zabieg stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa przepływ krwi , tlenu  i składników aktywnych oraz poprawia lokalne mikrokrążenie i odnowę komórkową. Nowopowstałe włókna kolagenowe są równoległe i ciasno utkane a skóra w efekcie ulega wygładzeniu i uelastycznieniu.
  • Cellulit spowodowany jest nieprawidłową budową tkanki powięziowej wokół adipocytów, a karboksyterapia osłabia ją i rozluźnia urazem ciśnieniowym w trakcie podania gazu.
  • W wyniki iniekcji dochodzi do zwiększenia metabolizmu tkankowego oraz utworzenia nowej  sieci naczyń krwionośnych , a także wzmożony zostaje drenaż limfatyczny , poprawia się retencja wody co za tym idzie zmniejszają się obrzęki oraz poprawia się cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co w konsekwencji doprowadza do modelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych- po zakończonej serii zabiegowej. Seria zabiegowa uzależniona jest od obszaru zabiegowego i stadium cellulitu, od 6 do 20 zabiegów w regularnych odstępach czasowych co tydzień.