Gabinet / Medycyna Estetyczna / Karboksyterapia CO2 / Karboksyterapia - okolica oka - cienie, lifting oka, zmarszczki

Karboksyterapia - okolica oka - cienie, lifting oka, zmarszczki

Cienie pod oczami powodują nieestetyczny wygląd okolicy oczu ale również twarz wygląda na przemęczoną. Powodem tego może być nieprawidłowa praca sieci naczyń krwionośnych spowodowana dysfunkcją układu krążenia krwi w okolicy dolnej powieki. Zatłoczone kapilary powodują ,że przepływ krwi zwalnia gromadząc się w danym obszarze. Cienka skóra dolnej powieki ukazuje to jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnienie już istniejących co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru a cienie zostają zredukowane.

 

W wyniku karboksyterapii następuje proces zwiększenia naturalnych czynników wzrostu, m.in. VEGF- czynnik wzrostu sródbłonka naczyniowego i tworzenia nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza), które dostarczają składniki odżywcze, tlen i wpływają na jakość skóry.

 

Karboksyterapia pobudza skórę do regeneracji poprzez produkcję nowych włókien kolagenowych, które odpowiadają za sprężystość i jędrność skóry( proces kolagenogenezy) dzięki czemu następuje lifting oraz wygładzenie zmarszczek. Po serii zabiegów- od 3 do 6 zabiegów- skóra odzyskuje zdrowy odcień, świetlisty wygląd, elastyczność okolicy oka a efekty mogą się utrzymywać od 3 do 6 miesięcy.