Gabinet / Medycyna Estetyczna / Karboksyterapia CO2 / Karboksyterapia - rozstępy

Karboksyterapia - rozstępy

Rozstępy to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nie tak łatwo można zwyciężyć w walce z rozstępami stosując regularnie kosmetyki.

 

Obecnie medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna dają zaawansowane działania w walce z rozstępami. Stosując karboksyterapię CO2 wprowadzamy śródskórnie dwutlenek węgla CO2 w warstwę rozstępu, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie przepływu krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią. Zostaje uruchomiona kaskada procesów naprawczych, odnowy komórkowej oraz zwiększenie naturalnych czynników wzrostu, między innymi VEGF- czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego. W wyniku zwiększonego stężenia CO2 bezpośrednio w obszarze zabiegowym zachodzi synteza kolagenu i elastyny, które wypłycają rozstępy. Redukując rozstępy nie ma znaczenia fototyp skóry ani pora roku. Zabieg wykonujemy całorocznie. Proces usuwania rozstępów zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami zabiegowymi. Podczas zabiegu możemy odczuwać dyskomfort związany z iniekcjami – ma to charakter przejściowy. Bezpośrednio po zabiegu – do 72 godzin ,należy unikać rozcierania, masaży łącznotkankowych, basenu, sauny, solarium.

 

Zalecana seria zabiegowa od 6 do 12 zabiegów co 14 dni.

 

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu w gabinecie New Derm w zabiegach karboksyterapii CO2 i zgłoś się na zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla CO2.