Gabinet / Medycyna Estetyczna / Karboksyterapia CO2 / Karboksyterapia - tkanka tłuszczowa

Karboksyterapia - tkanka tłuszczowa

Zabiegi karboksyterapii wskazane są u osób, które chcą zredukować miejscowo i nierównomiernie występującą tkankę tłuszczową w okolicach podbródka, boczków, ud, kolan, pośladków, ramion czy brzucha.

 

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe- adipocyty urazem ciśnieniowym w trakcie podania gazu. Następnie dwutlenek węgla CO2 częściowo przekształca się w kwas węglowy , który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Równocześnie pod wpływem działania gazu dochodzi do zwiększonej lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów zawartych w tkance tłuszczowej na kwasy tłuszczowe i glicerol. Te z kolei uwalniane są do krwioobiegu i wychwytywane przez większość tkanek. Następnie są estryfikowane lub utleniane jako główne źródło energetyczne do CO2 i wody. Pod wpływem iniekcji CO2 dochodzi w organizmie do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze gdzie jest aplikowany , dochodzi do zwiększonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów magazynujących tłuszcze.

 

W wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia metabolizmu ( podwyższenia temperatury tkanki tłuszczowej ) i utworzenia nowych naczyń krwionośnych. Wzmożony również jest drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co prowadzi do wymodelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych.

 

Zabiegi karboksyterapii na tkankę tłuszczową wykonujemy w serii zabiegowej od 6 do 12 zabiegów w równych odstępach czasowych co tydzień.

 

Sugerowane jest przeprowadzenie pierwszych 6 zabiegów z częstotliwością 1-2 tygodniowo ze stopniowym wydłużeniem do 2 zabiegów w miesiącu.